ÇEKVALF YAPIMI

ÇEKVALF YAPIMI

Çekvalf

Çekvalf Yapımı; lağım suyu basmasını, kanalizasyon geri tepmesini, lağım faresini ve lağım kokusunu engelleyen bir yöntemdir. Kanalizasyon sistemine montaj edilen tek yönlü çalışan önleyici bir mekanizmadır. Yönü yapılardan kanalizasyon ana hattına doğrudur.

Yapıların atık suları kanalizasyon hattına girmeden hemen önce çekvalfin içinden geçer. Su baskınları anında kanalizasyon hattından geri tepen atık suyun yapıların içine girmesi sonucunda basınçlı su ile otomatik olarak çekvalf kapığının kendiliğinden kapanması ile atık suların binanın içine girmesine engel olunmaktadır.

Çekvalf kullanımının bir amacı da kanalizasyondan gelecek kötü kokuların bina içine girmesini önlemektir. Kanallardan gelen pis kokuları engelleyen çekvalf aynı zamanda kanalizasyon ve rögarlarda yaşayan fare, hamamböceği gibi haşere türlerinin binalara girmesini de önler.

Kısaca çekvalf, kanalizasyondan gelebilecek her türlü tehlikelere karşı binaları korur. Lağım faresi, lağım kokusu ve lağım basması gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için çekvalf montajı yaptırmalısınız.

çekvalf

Çekvalf Yapımı

Çekvalf yapımı binanın/yapının durumuna göre değişkenlik gösterir. Genelde binanın rögarına monte edildiği gibi kanalizasyon tesisatının rögar ile tuvalet arasında kalan kısmında uygun olan her yere de monte edilebilir.

Pis su çekvalf temini, çekvalf montajı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

çekvalf yapımı

Çekvalf Yapımı ve Montajı Hakkında Detaylı Bilgi için Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Call Now Button