KLOZET AÇMA

Şimdi Ara

KLOZET AÇMA

KLOZET TIKANIKLIĞI AÇMA

Tıkalı klozet açma alanında uzman ekibimiz ve son teknoloji cihazlarımız ile İstanbul Avrupa yakası tüm ilçe ve semtlerine 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz. Alafranga tuvalet tıkanması da diyebileceğimiz wc klozet tıkanması genellikle tuvalete atılan ıslak mendil, klozet kokusu, sabun, bez gibi maddelerin atılması düşürülmesi ile oluşur.

Klozetler genel olarak hatalı kullanımdan dolayı tıkanır. Gereğinden fazla kullanılan tuvalet kağıdı, ped, çocuk bezi, temizlik bezi, ıslak mendil, oyuncak gibi maddeler klozet tıkanıklığına neden olmaktadır.

Evde yada işyerlerinde kullandığımız klozetlerin hatalı kullanımı nedeniyle de tıkanabilir. Gereğinden fazla kullanılan tuvalet kağıdının atılması, pedlerin, çocuk bezlerinin atılması
“Klozet tıkandı” nasıl açarım, ne yapmalıyım, klozete bez kaçtı diye endişe etmeyin. Böyle bir durumda klozet açıcı kimyasal kullanarak tıkanıklığı açmak geçici çözüm olmaktan öteye gidemez. Hatta klozet borusu delinip başınıza daha büyük bir dert açabilir. Robotla klozet açma tekniği kullanarak tıkanıklığa kesin çözüm sunuyoruz.

Klozetinizi zarar vermeden sökerek tıkanan klozeti açan ekibimiz sorunu giderdikten sonra tekrar yerine monte edip kullanılır hale getirir. Kesinlikle klozet gider borusuna, seramiklere zarar vermeden çizmeden tamamen teknolojik cihazlarımızla tıkanan klozet borusu içindeki maddeyi çekip çıkarıyoruz ve test ederek size teslim ediyoruz.

Tıkanan alafranga tuvalet ileri teknoloji robotlu kameralı cihazlarımız ile uygun fiyatlara açılır. Siz değerli müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için sürekli kendimizi geliştiriyor ve sizlere kesin çözümler sunuyoruz.

klozet tıkanıklığı açma

Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkalı klozeti tesisatçı çağırmadan önce kendi başınıza açmak isteyebilirsiniz. Bunun için birkaç yöntem vardır, ancak belirtmek isteriz ki bu teknikler geçici çözüm olacaktır.

Tıkanan klozet açma teknikleri
Klozet tıkanıklığının hangi noktada meydana geldiğini anlamamız gerekir. Sifonu 1 kez çektikten sonra şayet su hızlıca yükselir ve gitmez ise tıkanıklığın yakın bir noktada olduğunu anlarız. Bu durumda kollarımızı da kapatacak şekilde uzun lastik bir eldiven giyerek klozetin içine elimiz sokar ve ulaşabileceğimiz kadar uzanıp tıkanıklığa sebep olabilecek cisim olup olmadığını kontrol etmemiz gerekir. Klozetin tıkanmasına neden olan cisim, organik madde bulunup çıkarıldıktan sonra suyun çekilmesi beklenerek daha sonra klozet temizlenebilir.

Sifonu 1 kez çektikten sonra eğer su gidiyor ancak yavaşça geri basmaya başlıyorsa bu durumda klozet tıkanıklığının uzak bir noktada olduğunu anlarız. Ulaşmamızın mümkün olmadığı tıkanıklık durumunda ise metal elbise askısı işimize yarayacaktır. Askıyı burgu yerinden çözerek açarız, böylece asma çengelinin diğer tarafına klozet giderine girebilecek büyüklükte bez bağlarız. Ucunda bez bağlı olan askıyı klozet borusu içerisinde ileri geri ve dairesel hareketler ile hareket ettirerek tıkanıklığı gidermeye çalışırız.

Kimyasal açıcılar ile tıkanmış klozet nasıl açılır?
Başka bir kaç yöntem ise; kimyasal klozet açıcı kullanmaktır. Kimyasal klozet açıcılar ile tıkanmış klozeti açabilirsiniz. Kullanma talimatlarına uygun olarak kimsayal açıcıyı solumadan kullanın. 1 gece bekletilmesi gerekir.

Karbonat ve sirke ile klozet tıkanıklığı nasıl açılır?
Günlük yaşamda mutfakta kullandığımız karbonat ya da kabartma tozundan 1 çay bardağı, 1 su bardağı sirke ve 1 litre sıcak suyu klozete dökün. Klozet dibinde köpürme oluşacaktır. Yaklaşık 3 saat kadar beklettikten sonra klozeti temizleyebilirsiniz.

Klozetin tıkanma sebebi oyuncak ya da katı bir madde ise klozet açıcı ve doğal açıcılar bir işe yaramayacaktır. Yine eldiven, elbise askısı yöntemi ve klozet pompası yardımı ile tıkanıklık giderilemezse mutlaka uzman bir tesisatçı çağırmanız gerekmektedir.

TIKANAN KLOZET NASIL AÇILIR?

Klozet tıkanıklığı nasıl açılır?
Tıkalı klozetleri açarken ilk önce yapılması gereken sifonu 1 kez çekerek tıkanıklığın nerede olduğunu anlamaya çalışmaktır. Sifonu çektikten sonra su hızlıca yükseliyor ve gitmiyorsa klozet tıkanıklığı var demektir; su gidiyor ama yavaşça geri dolmaya başlıyorsa klozet gider borusu tıkanmış demektir.

Klozet pompası yardımıyla tıkanmış klozeti açabilirsiniz. Bunun için klozetin içinde mutlaka su olmalıdır. Sıcak su ekleyebilirsiniz. Ancak tıkanıklık ulaşamayacağınız noktada ise klozet açıcı, tel yada spiral kullanabilirsiniz. Ne var ki bu çözümler sizi geçici olarak rahatlatacaktır. Bu noktada profesyonel tıkanıklık açma servisimiz ile görüşerek servis kaydı oluşturmanız yeterlidir.

Klozet tıkanıklıklarının önüne geçmek için klozete hijyenik ped, çocuk bezi, ıslak mendil atmamalı; küçük çocukların kolay erişimini engellemek için klozet kapağını kapalı tutunuz. Ayrıca kirli olan temizlik suyunu klozete dökmeden önce kova içerisinde temizlik bezi kalıp kalmadığını mutlaka  kontrol edin.

Robot ve Kameralı Cihazlarla Kırıp Dökmeden Klozet Açma 7/24 Kaliteli Hizmet

Call Now Button